Електронна структура таи магнетні властивості стопів системи Fe-Co
Ю. С. Мітрохін$^{1}$, Т. М. Махнева$^{2}$
$^1$Удмуртський державний університет, вул. Університетська, 1, 426034 Іжевськ, РФ
$^2$Інститут прикладної механіки УрВ РАН, вул. Горького, 222, 426001 Іжевськ, РФ
Отримана: 03.05.2001. Завантажити: PDF
Виконано порівняльний аналіз електронної структури і магнітних властивостей сплавів заміщення e$_{x}$Cr$_{1-x}$ двома методами: зонним методом суперкомірки в оберненому просторі і методом рекурсії в прямому просторі при різних концентраціях компонентів. В обох випадках використовувався один і той самий спін-поляризований екранований базис лінійних маффін-тін орбіталей у наближенні атомної сфери (TB–LMTO–ASA). Відомо, і в даній роботі це показано, що зонний метод дозволяє виконати повне самоузгодження, але не може виключити вплив періодичних граничних умов. Кластерний метод рекурсії, навпаки, не потребує трансляційної інваріантності, але в ньому важче виконати повне самоузгодження. Ці два методи взаємно доповнюють один одного і дозволяють отримати більше інформації при розрахунку електронної структури невпорядкованих систем. Основна відмінність зонного розрахунку від кластерного полягає в тому, що в останньому виникають локалізовані резонансні стани. В результаті розрахунку показано, що при зміні концентрації компонентів відбуваються істотні зміни в електронній і магнітній структурі сплавів системи Fe–Cr. Максимальні зміни відбуваються коли концентрація одного з компонентів наближається до 30%. Відзначається, що область магнітних фазових переходів співпадає з початком процесу розшарування в системі. Магнетизм зникає при концентрації хрому 70% і вище.
Ключові слова: електронна та магнітна структури, магнетизм, розшарування, розрахунки в прямому й оберненому просторі, рекурсивний метод, «muffin-tin» наближення.
PACS: 71.15.Ap, 71.20.Be, 75.30.Kz, 75.50.Bb
Citation: Yu. S. Mitrokhin and T. M. Makhneva, Electronic Structure and Magnetic Properties of Alloys, Usp. Fiz. Met., 2, No. 2: 109—129 (2001) (in Russian), doi: 10.15407/ufm.02.02.109